تبلیغات
Cielo

Cielo
 
نویسندگان

این مطالب ترجمه ای  از سایت ایتالیایی به آدرس:www.animeclick.it  می باشد.

توجه : به آثار کارتونی ژاپنی Anime و به آثار مدادی ژاپنی که در مجلات چاپ می شود Manga می گویند.

سوباسا و واکی ، رویای فوتبال ژاپنی (سریال کارتونی 128 قسمتی)

به وسیله ی مداد( یو ایچی  تاکاهاشی) در سال1980 خلق شد و به زودی به مشهورترین نمایش فوتبال تیمی در تاریخ فوتبال ژاپن تبدیل شد.این کارتون شهرت زیادی را در سراسر دنیا به دست آورد.برخی امیدوار بودند با  تاثیر این کارتون روی بچه ها، شوق به فوتبال در ژاپن رواج پیدا کند و در آینده فوتبال لیگ دسته اول ژاپن پیشرفت کند اما در ژاپن به این کارتون هیچ توجهی نشد ولی این کارتون در کشور های خارجی مورد توجه بچه ها قرار گرفت که موجب شد بعضی از آنها در آینده به بازیکنان مشهوری تبدیل شوند. بزرگانی چون زیدان ،الکساندرو دل پیرو و هاید تو شی ناکاتا در مصاحبه های خود گفته اند که به عشق این کارتون فوتبالیست شده اند. با وجود موفقیت عظیم این کارتون در جهان تیم ملی ژاپن حتی  نتوانست در بازی های جام جهانی 1998 شرکت کند ویا  در بازی های سال 2002 کره وژاپن مقامی کسب کند.حالا اگر این یک اثر تخیلی و رمانتیک بوده یا  واقعی، در جام جهانی 1998 اثری از شکوه ژاپن دیده نمی شود چرا که فرانسه جام 1998 را از آن خود کرد و نسلی که کارتون فوتبالیست ها (نام واقعی کاپیتان سوباسا) را در ژاپن دیده اند نتوانستند بر خلاف داستان کارتون مقامی را کسب کنند.
Tsubasa - Holly

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کارتون فوتبالیست ها سریال۱۲۸

قسمتی (دوره ی ابتدایی)

 

توپی در تپش قلب هایشان...

قهرمان کارتون سوباسا ازارا دانش آموز ابتدایی مدرسه( نا ن کات سو) است که تازه به این شهر آمده و علاقه ی شدیدی به فوتبال دارد.او هرگز از توپ که آن را بهترین دوست خود می داند جدا نمی شود و رویای برنده شدن جام جهانی را در تیم ملی ژاپن دارد. بعد از ورود او به مدرسه (نا ن کات سو) توانایی فوق العاده او در فوتبا ل توجه گنزو واکی بایاشی   دروازه بان شکست ناپذیر را به خود جلب می کند. در دیدار با وا کی- سوبا موفق می شود دو گل هم به واکی بزند. بعد از انتخاب بهترین بازیکنان شهر تیم جدید نانکاتسو (تیم منتخب شاهین) شکل می گیرد و باید در مسابقات مدارس ابتدایی کشور شرکت کند که سوباسا و واکی از رهبران آن هستند. این شروع کارتون مسابقات کشوری است که در 37 قسمت در سال 1981 به وجود آمد.(یعنی یک سال بعد از مجموعه قسمت های مسابقات بین واکی و سوباسا)

داستان چندین بار پس و پیش شد و سر انجام انیمیشن آن به سه قسمت تقسیم شد. این کارتون با نام هالی و بنجی به اروپا رسید. برای این که قسمت ها برای بچه های اروپایی جزاب تر شود برای بازیکنان کارتون نام های غربی شبیه به نام های ژاپنی انتخاب کردند. نام سوباسا را هالی(Holly) و نام واکی بایاشی را بنجی (( Benji(مخفف Benjamin )نامیدند.

مسابقات قهرمانی کشور

در اولین پخش کارتون فوتبالیست ها (نام اصلی کاپیتان سوباسا ) در ژاپن  تصمیم گرفته شد که کارتون را به صورت سریال تلویزیونی در 128 قسمت پخش کنند.این قسمت ها شامل مسابقات دوره ی  ابتدایی و راهنمایی است.کارتون فوتبالیست ها علاوه بر فرم کارتونی به صورت تصاویر با  مداد هم  ساخته شد که این 128 قسمت کارتونی ،تقریبا 25 قسمت اول آثار مدادی را تشکیل میدهد. نیمه ی اول این 128 قسمت د رباره ی مسابقات ملی دانش آموزی مدرسه ی (نان کات سو ) در مقابل قوی ترین نماینده ی کشور یعنی تیم میوا است.

در این جا ما شخصیت های اصلی  این کارتون را که  در تمام طول داستان با ما همراه خواهند بود با نام هایی که در اروپا برای آن ها انتخاب شد به شما معرفی می کنیم. این شخصیت ها شامل تارو میساکی (نام اروپایی  (Tom Beckerیک دوست خیلی خوب  ،  سوبا ازارا (با نام اروپایی Oliver Hutton  مشهور بهHolly  ) ،کا کرو یوگا (با نام اروپایی Mark Lenders) به عنوان بزرگ ترین رقیب سوباسا ،گنزو واکی بایاشی

(با نام اروپایی  Benjamin Price مشهور به Benji) و  جون میسوگی (با نام اروپایی

Julian Ross ) می باشند.سری اول کارتون ایدئولوژی خیلی قوی دارد به دلیل این که اهمیت انگیزه در آن خیلی قوی تر از شکوه ساده ی پیروزی است و به همین دلیل شخصیت ها در آن برای رسیدن به هدف دست به هر فداکاری میزنند. اهمیت داستان به رقابت بین سوباسا و کاکرو است .عموی سوبا به نام جان که بازیکن تیم ملی برزیل بوده به سوباسا قول میدهد که در صورت پیروزی در مسابقات ملی کشور او را به برزیل ببرد تا فوتبال را بهتر یاد بگیرد و به یک فوتبالیست مشهور تبدیل شود .این ایدئولوژی ها پس از پایان یافتن مسابقات قهرمانی کشور به خصوص در نیمه دوم سری 128 قسمتی مربوط به مسابقات مدرسه راهنمایی تا حد زیادی کاهش می یابد . به مسابقات قهرمانی کشور در دوره ی راهنمایی می رویم .سه سال از مسابقات قهرمانی کشور در دوره ی ابتدایی گذشته و چیزهای زیادی تغییر کرده است : واکی و تارو ژاپن را ترک کرده اند .واکی به دنبال مربی خود به آلمان رفته و تارو به همراه پدر خود که نقاشی سرگردان است به فرانسه . جان، عموی سوباسا هم سه سال پیش درست پس از مسابقات قهرمانی کشور بدون سوباسا به برزیل رفت . سوباسا به خاطر این کار عمویش بسیار ناراحت شد و تصمیم گرفت قبل از این که به سرزمین مادری فوتبال یعنی برزیل برود در هر سه دوره مسابقات قهرمانی دوره ی راهنمایی پیروز شود . ما اکنون در دوره ی سوم هستیم و تیم شاهین جدید هر سه دوه ی قبلی را برده است و اکنون می خواهد دوره ی سوم را هم ببرد .شروع فصلی جدید با تیمی جدید بدون حضور تارو و  واکی  و بدون ظهور شخصیتی جدید است .حریف شماره یک سوبا مثل همیشه کاکرو یوگا است که حالا به مدرسه ی توهو رفته است .در این قسمت نشانه هایی از قوی شدن شوت ها و نحوه ی عمل کرد بازیکنان با توجه به افزایش  سن آن ها دیده می شود . با دیدن سری مسابقات راهنمایی شما فورا سری مسابقات ابتدایی را انتخاب می کنید .سری مدرسه ی راهنمایی تقریبا در قسمت 26 به بعد کارتون  مدادی آمده است .در حقیقت روح کارتون  ثا بت  است اما با تفاوت های جزیی از جمله خوابی که سوباسا د شب قبل مسابقه ی فینال با تیم  توهو  می بیند .در این خواب    سوباسا مسابقه ی سه سال پیش تیم منتخب ابتدایی با تیم های اروپایی از انگلیس ،فرانسه و آلمان را به یاد می آورد .

 
Holly - elementari

کارتون فوتبالیست ها سریال ۱۲۸

قسمتی(دوره ی ابتدایی)

 
Holly - movie 4

 

 

 

 

 

 

 

 

کارتون فوتبالیست ها سریال ۱۲۸

قسمتی (دوره ی راهنمایی)

 

پیروزی  جهانی (فیلم های کارتونی 50 تا 60 دقیقه ای )

11 قسمت آخر آثار مدادی فوتبالیست ها بعد از اواسط لیگ ملی به وجود آمدند .داستان به اروپا می رود جایی که مسابقات جام جهانی زیر 16 سال برگزار می شود . در این مسابقات  تیم ملی ژاپن هم شرکت می کند که شامل بهترین بازیکنانی است که ما در مسابقات قهرمانی کشور در دوره های ابتدایی و راهنمای با آن ها آشنا شده ایم .ابتدای این فیلم کارتونی بهترین جای آن نیست .علت آن هم نبودن سوباسا است که در بازی فینال با کاکرو شدیدا صدمه دیده بود . در این جا، جا دارد که تارو و واکی را هم به یاد بیاوریم .این دو زمانی وارد می شوند که رقبای جدید اروپایی و آمریکای جنوبی  جایی رقبای قدیمی مدرسه ای را می گیرند . در این جا است که تارو ،واکی و سایرین برای دفاع از ژاپن با هم متحد میشوند . در این زمان برای آثارکارتونی فوتبایست ها از نظر زمانی نوعی سر در گمی به وجود آمد .زیرا در بین سال های 1985 و 1986  در حالی که آثار کارتونی به صورت فیلم  در حال پخش بودند آثار مدادی در قالب فیلم های 50 تا 60 دقیقه ای  به وجود آمدند که این آثار کارتونی هر کدام ماجرای دنیایی موازی با آثار مدادی را بیان می کردند اما در واقع به نوعی از آن الهام      می گرفتند .

اولین فیلم کارتونی با نام انگلیسی (Captain Tsubasa :Europe Daikessen) می باشد که در باره ی رقابت تیم ملی ژاپن با نمایندگان 16 کشور اتحادیه ی اروپا می باشد . در این فیلم کارتونی کارل هاینز اشنایدر از آلمان ،پیر لبلانک از فرانسه ،استیو از انگلیس و دروازه بان تیم آلمان با هم متحد شده اند و در قالب یک تیم در مقابل تیم ملی ژاپن می ایستند .

در همان سال در ادامه، فیلم کارتونی دیگری با نام انگلیسی :                                (Captain Tsubasa- The selection of the Japan Youth) به وجود آمد . که در آن تیم اتحادیه اروپا برای جبران شکست در فیلم قبلی  به ژاپن می آید اما موقعیت تیم ژاپن اصلا خوب نیست ،زیرا تارو میساکی  غا یب  است ،کا کرو  برای پیدا کردن توانایی های خودش ناپدید شده است و واکی به دلیل شرکت کردن در مسابقات قهرمانی آلمان نمی تواند در این بازی شرکت کند .در نتیجه برای  جا یگزینی  تارو، جون میسوگی  برای کمک به سوباسا به زمین مسابقه می آید .سال بعد نوبت دو فیلم دیگر بود که تقریبا در حالت داستان همان فیلم قبل بود .

(Captain Tsubasa-Run for the future) فیلم کارتونی دیگری است که در آن تیم ملی ژاپن می خواهد برای بار سوم با تیم اتحادیه اروپا ،که دو بار در فیلم های شکست خورده، بازی کند . در طول تمرینات تیم ژاپن ما دوباره واکی را در کنار سوباسا می بینیم در حالی که خاطرات شروع کار آن دو برایشان زنده می شود ، اولین درگیری بین آن دو و اولین بازی بین تیم های  آن ها .

سرانجام در فیلم

 (Captain Tsubasa -The Great Global Challenge :Jr World Cup )

 درگیری بین ژاپن و اروپا روند عادلانه ای می یابد و حریفان جدیدی از جمله آمریکا به عنوان کشور میزبان و کشور های آمریکای جنوبی با بازیکنانی از آرژانتین و برزیل ظاهر می شوند .این اولین بار است که ژاپن با بازیکنان آمریکای جنوبی رو به رو می شود . نکته ی قابل توجه این جا ست  که مربی تیم برزیل، جان عموی سوباسا است و کارلوس  سان تانا بهترین بازیکن تیم برزیل رقیب اصلی سوباسا می شود ،اگر چه این موضوع موجب رویارویی سوباسا با عمویش می شود .

 لازم به ذکر است که این فیلم های کارتونی در ایران نمایش داده نشدند . در اروپا تمام این چهار فیلم به قسمت های 20 دقیقه ای با عناوین زیر  تقسیم شدند :

1: The Challenge of Paris(Part 1)

2 : The Challenge of Paris(Part2)

3 The Great Rematch                 

4:The Challenge Continues        

5:Heros for a Day                       

6:Cure                                         

7:Retired with the National        

8:Campions of the World (Part 1)

9:Campions of the World (Part 2)

متعاقبا تمام این چهار فیلم کارتونی توسط شرکت( یاماتا ویدئو) در DVD منتشر شد .

شما باید تا پایان آثار مدادی صبر کنید تا به یک دنباله ی درستی از آثار کارتونی برسید که به وسیله ی (یو ایچی تاکاهاشی) در سال 1989 خلق شد .این همان قسمت اعضام به اروپا است که در پایان سریال کارتونی 128 قسمتی فوتبا لیست ها انتظار آن را می کشیدیم .نام این سریال کارتونی :

(Shin Captain Tsubasa –Challenge the World ) می باشد . در این فیلم سوباسا  و دوستانش منتظر ملاقات دو باره با واکی و تارو بعد از سه سال دوری  در طول  مسابقا ت  دوره ی راهنمایی هستند . این سریال کارتونی در 13 قسمت ساخته شده است .از این سریال به دلیل ساخت قسمت های  ورود سوباسا به دبیرستان و رفتن به برزیل آثار مدادی ساخته نشد
Holly - Movie 2

دومین فیلم فوتبالیست ها

 
Shin Capitan Tsubasa

ًًًُُُُُُُُُُُُُُُفیلم کارتونی فوتبالیست ها

یک ماجرای جدید(سریال کارتونی پخش شده در ایران)

نشانه های خلق داستان های جدید در دنیای فوتبالیست ها چند سالی طول کشید . این سریال کارتونی مربوط به مسابقات جام جهانی هلند است که تیم ملی جوانان ژاپن در آن شرکت     می کند . این سریال که در ایران هم پخش شد، بین سال های 1994 تا  1997 ساخته شد .

نام انگلیسی آن (Captain Tsubasa World Youth) میباشد .داستان با معرفی یک شخصیت جدید شروع می شود ، شینگو آیو یک فوتبالیست جوان ژاپنی است که عضو باشگاه اینتر میلان ایتالیا بوده است . از طرف دیگر سوباسا ستاره ی تیم سائوپائولوی برزیل         می شود. سوباسا با شکست دادن حریف جدی اش کارلوس سانتانا جام قهرمانی برزیل رل برده است .ما با این حریف در چهارمین فیلم کارتونی آشنا شده ایم . سپس تیم ژاپن آماده ی شرکت در مسابقات جام جهانی جوانان می شود که در ژاپن برگزار می شود. اولین بازی ها با تیم ملی کشور ها ی آسیایی چون تایلند ،تایوان و ...  است .

 

موفقیت زیاد قسمت های قبلی سبب ایجاد سریال کارتونی جدیدی با نام:                     Captain Tsubasa J)) شد که به زودی در سال بعد یعنی 1995 ساخته شد .نویسندگان تصمیم گرفتند که به بازسازی قسمت های اول در باره ی حضور سوباسا در مدرسه ی 

نان کات سو  تا شروع مسابقات ملی بپردازند که مجموعا 33  قسمت می شد . متا سفانه با وجود جذابیت و طراحی عالی شخصیت ها به صورت کارتونی  تنها 13 قسمت از این سریال ساخته شد . به دلیل محدودیت های مالی ساخت این سریال متوقف شد و دیگر هیچ گاه ادامه نیافت .

 
Holly - Capitan Tsubasa J

Captain Tsubasa J  کارتون فوتبالیست ها

 
 
 

یک ماجرای جدید(سریال کارتونی پخش شده در ایران)

نشانه های خلق داستان های جدید در دنیای فوتبالیست ها چند سالی طول کشید . این سریال کارتونی مربوط به مسابقات جام جهانی هلند است که تیم ملی جوانان ژاپن در آن شرکت     می کند . این سریال که در ایران هم پخش شد، بین سال های 1994 تا  1997 ساخته شد .

نام انگلیسی آن (Captain Tsubasa World Youth) میباشد .داستان با معرفی یک شخصیت جدید شروع می شود ، شینگو آیو یک فوتبالیست جوان ژاپنی است که عضو باشگاه اینتر میلان ایتالیا بوده است . از طرف دیگر سوباسا ستاره ی تیم سائوپائولوی برزیل         می شود. سوباسا با شکست دادن حریف جدی اش کارلوس سانتانا جام قهرمانی برزیل رل برده است .ما با این حریف در چهارمین فیلم کارتونی آشنا شده ایم . سپس تیم ژاپن آماده ی شرکت در مسابقات جام جهانی جوانان می شود که در ژاپن برگزار می شود. اولین بازی ها با تیم ملی کشور ها ی آسیایی چون تایلند ،تایوان و ...  است .

 

موفقیت زیاد قسمت های قبلی سبب ایجاد سریال کارتونی جدیدی با نام:                     Captain Tsubasa J)) شد که به زودی در سال بعد یعنی 1995 ساخته شد .نویسندگان تصمیم گرفتند که به بازسازی قسمت های اول در باره ی حضور سوباسا در مدرسه ی 

نان کات سو  تا شروع مسابقات ملی بپردازند که مجموعا 33  قسمت می شد . متا سفانه با وجود جذابیت و طراحی عالی شخصیت ها به صورت کارتونی  تنها 13 قسمت از این سریال ساخته شد . به دلیل محدودیت های مالی ساخت این سریال متوقف شد و دیگر هیچ گاه ادامه نیافت .

 

در میان قدرتمند ترین حریفان

پس از پایان سریال کارتونی جام جهانی جوانان در سال 1997 سه سال طول کشید تا بازگشت سوباسا را ببینیم .برای بهره برداری از اشتیاق ژاپنی ها از جام جهانی 2002 کره و ژاپن کارتون فوتبالیست ها با نام (Captain Tsubasa Road to 2002) ساخته شد . داستا فورا بعد از بازی های جام جهانی اتفاق می افتد .سوباسا و سوند (دختری که همیشه تیم شاهین را تشویق می کرد ) باهم ازدواج کرده اند. سوباسا از برزیل خد حافظی می کند و به اروپا می رود تا تکنیک هایی را که یاد گرفته است را در باشگاه های  آن جا امتحان کند .در این میان واکی را می بیند که عضو باشگاه نل آمبورگ شده است و از این جا می فهمد که کاکرو هم عضو باشگاه یوونتوس شده است . سوباسا هم تصمیم می گیرد به باشگاه بارسلنا برود .در نتیجه واکی، سوباسا و کاکرو در قالب بازی های لیگ اروپا با هم رو به رو می شوند. موضوع سریال بر خلاف نامش هیچ ربطی به جام جهانی 2002 ندارد .در سال 2005 سریال جدیدی با نام (Captain Tsubasa Golden 23) ساخته می شود که تیم ملی ژاپن با همان ستاره های قدیمی آماده شرکت در بازی های المپیک می شوند در حالی که هنوز عضو باشگاه های اروپایی هستند .

 
Holly - Road to 2002 1

 

 

 

 

 

 

 

کارتون فوتبالیست ها(آثار مدادی)

 
Holly - Road to 2002 Giappone

کارتون فوتبالیست ها

 
Holly - Road to 2002 2

 

 

 

 

 

 

 

کارتون انیمیشنی فوتبالیست ها

Captain Tsubasa Road to 2002

 

Captain Tsubasa Road to 2002 (DVD این کارتون انیمیشنی در بازار های ایران موجود است)

دیگر کار کارتونی روی کاغذ جواب گوی تمایلات بچه های نسل جدید  نبود و باید  کاری انیمیشنی ساخته می شد . این فیلم کارتونی انیمیشنی خلاصه ای از مسابقات مدارس ابتدایی تا  ورود سوباسا ،واکی و کاکرو در باشگاه های اروپایی است .نکته ی مهم تصمیم نویسندگان برای نام بازیکنان  و باشگاه های اروپایی بود تا مشکل حقوقی با FIFA پیش نیاید . نام باشگاه اینتر میلان را Lombardy ،بارسلنا راPiedmont و یوونتوس را Catalonha نامیدند.
[ چهارشنبه 25 بهمن 1391 ] [ 02:37 ق.ظ ] [ J.V ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :